Bolesław Szyłkajtis

Head of infrastructure, adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie.

 

Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych, arbitrażowych oraz szeroko pojętym doradztwie prawnym w zakresie inwestycji budowlanych, w tym infrastrukturalnych.

 

Na co dzień reprezentuje klientów z branży budowlanej, infrastrukturalnej, przemysłowej oraz energetycznej na każdym etapie inwestycji oraz sporu. Zapewnia kompleksowe doradztwo w zakresie prawa budowlanego, cywilnego oraz prawa umów. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie dążąc do wypracowania optymalnej strategii działania przy uwzględnieniu zarówno interesu prawnego, jak i ekonomicznego klienta.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów oraz obsłudze prawnej klientów z branży budowlanej. Swoje doświadczenie zdobył przy realizacji kluczowych projektów budowlanych i infrastrukturalnych, m.in. budowy stadionów, dróg ekspresowych, autostrad, linii kolejowych, dworców kolejowych i nieruchomości deweloperskich. Doradzał i reprezentował polskie i zagraniczne spółki w największych sporach budowlanych w Polsce.

 

Obsługuje klientów w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Przed dołączeniem do zespołu kancelarii Hoogells doświadczenie zdobywał w renomowanych polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.