Jakub Mosoń

Partner, head of real estate & finance, jest ekspertem w zakresie prawa nieruchomości i prawa budowlanego, strukturyzacji transakcji, transakcji finansowych.

 

Jakub Mosoń, prawnik i manager, w kancelarii kieruje zespołem wspierającym klientów we wszystkich aspektach prawa nieruchomości i w zakresie transakcji finansowych na rynku nieruchomości. Jego główne obszary zainteresowań to prawo nieruchomości i prawo budowlane, transakcje finansowe, strukturyzowanie transakcji, compliance, zarządzanie roszczeniami, a także prawo korporacyjne i handlowe.

 

Jakub posiada bogate doświadczenie w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości. Zanim dołączył do kancelarii zdobywał je jako General Counsel w międzynarodowej grupie inwestycyjnej i deweloperskiej, gdzie m.in. zarządzał zespołem prawników, prowadził nadzór nad procesami fuzji i przejęć w grupie kapitałowej, przeprowadził szereg procesów due diligence przy sprzedaży i przejęciach spółek projektowych i nieruchomości, zajmował się koordynacją procesów inwestycyjnych i sprzedaży aktywów na rynku nieruchomości, zarządzał roszczeniami budowlanymi. Jako kierujący obszarem compliance był odpowiedzialny za wdrożenie polityk compliance w całej grupie kapitałowej. Biznesowe i managerskie doświadczenie, jakie Jakub Mosoń zdobył w związku z pełnieniem roli General Counsel w międzynarodowym środowisku czołowego dewelopera, daje mu możliwość szerszego spojrzenia na projekt z perspektywy biznesowej klienta. Istotnym doświadczeniem Jakuba jest również jego wieloletnia praktyka w zakresie współpracy z kancelariami zewnętrznymi, w tym także z zagranicznymi prawnikami w ramach grupy kapitałowej i w bieżącej współpracy z władzami i jednostkami wewnętrznymi banków i firm, w których zajmował stanowisko.

 

Wieloletnie doświadczenie Jakuba na rynku finansowym i nieruchomościowym w połączeniu z jego umiejętnościami managerskimi oraz wyczuciem biznesowym zapewniają klientom kancelarii nie tylko efektywne rozwiązania prawne, ale także kompleksowe podejście do projektów i odpowiednie nimi zarządzanie.

 

Jest doktorantem na wydziale prawa na Akademii Leona Koźmińskiego, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem studia w zakresie prawa brytyjskiego oraz odbył szereg kursów managerskich w kraju i zagranicą, w tym ICAN Institute w zakresie zarządzania – program rozwoju menedżerów. Świadczy usługi prawne w języku polskim oraz angielskim.