Paweł Szaciłło

head of engineering consulting

Paweł Szaciłło, inżynier budowlany i manager, w kancelarii kieruje zespołem świadczącym usługi doradcze dotyczące: zagadnień inżynierskich, pozyskiwana i rozliczania finansowania UE oraz przygotowania analiz rynkowych dla projektów infrastrukturalnych. Rolą zespołu jest również aktywne wspieranie usług prawnych świadczonych przez kancelarię wszędzie tam, gdzie wiedza inżynierska może być niezbędna lub przydatna dla kompleksowej obsługi Klientów naszej kancelarii.

 

Posiada doświadczenie w zakresie pozyskiwana i rozliczania finansowania projektów infrastrukturalnych w tym głównie wspieranych przez Unię Europejską. Ma praktyczną wiedzę z zakresu przygotowania i wdrażania projektów PPP. Jako inżynier budowlany dysponuje również doświadczeniem w zarządzaniu i nadzorowania dużych inwestycji infrastrukturalnych oraz w pracy dla sektora publicznego.

 

Przed pracą w zespole Hoogells pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego zajmując się między innymi przygotowaniem i wdrażaniem produktów finansowych banku wykorzystujących oferowane przez Komisję Europejską instrumenty wsparcia oraz analizami sektora transportowego w Polsce. Wcześniej kierował Departamentem Partnerstwa Prywatno-Publicznego w Ministerstwie Rozwoju. Do roku 2016 pełnił obowiązki Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych odpowiadając za zarządzanie funduszami UE w sektorze transportu w Polsce.  W latach 2005-2012 był Wicedyrektorem w zespole Infrastruktury i Sektora Publicznego w międzynarodowej firmie doradczej PwC w Warszawie. W okresie 2001-2005 pracował w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej w Brukseli oraz Delegaturze Komisji Europejskiej w Polsce. W latach 1999-2001 jako zastępca Inżyniera Rezydenta nadzorował budowę autostrady A4 na odcinku Batory-Mikołowska. W latach 90’tych pracując dla instytucji publicznych brał udział w tworzeniu i realizacji Programu Budowy Autostrad w Polsce.