Marita Pełszyk

Specjalizuje się w prawie handlowym, prawie papierów wartościowych, transakcjach M&A oraz zagadnieniach związanych z ładem korporacyjnym.

 

Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała w polskich kancelariach prawnych, a także jako prawnik wewnętrzny w jednej z największych na polskim rynku spółek działających w branży zarządzania wierzytelnościami. Świadczyła usługi doradztwa prawnego dla instytucji finansowych w tym domu maklerskiego i funduszu inwestycyjnego, a także dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców działających w sektorach takich jak nieruchomości, energetyka, telekomunikacja, transport i wiele innych.

 

Uczestniczyła i koordynowała procesy reorganizacyjne spółek, doradzała przy transakcjach fuzji i przejęć w tym w zakresie przygotowania raportów prawnych (feasibility study, due diligence) oraz dokumentacji transakcyjnej (PSPA, SPA, SHA), doradzała także przy złożonych procesach finansowania transakcji (project finance, corporate finance) oraz publicznych i niepublicznych emisjach dłużnych papierów wartościowych zarówno na rynku polskim, rumuńskim jak i szwedzkim.

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiów podyplomowych „Akademia Spółek” w Szkole Głównej Handlowej oraz Szkoły Prawa Brytyjskiego prowadzonej przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Cambridge oraz Juris Angliae Scientia. Ukończyła aplikację adwokacką w Warszawie, a w 2018 roku została wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Moje specjalizacje

Brak powiązanych specjalizacji.